Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
..informace o uzavření smlouvy české vlády s Microsoftem která má ušetřit státu hypotetických 700 milionů korun. Komické je na tom to, že jde o "ušetřené" peníze z částky, kterou by vůbec nebylo nutné zaplatit, kdyby byla vůle ze strany vlády nasadit opensource.
Lidé jsou obecně velmi zvědaví, kolik vydělává ten druhý, ale sami jen neradi prozrazují za kolik vlastně žijí. Důvody jsou různé. Někdo bere tak málo že by se styděl, jiný naopak zase tak moc že se bojí aby ho nenahradil někdo lacinější, co já vím.
Mě je to popravdě řečeno jedno. Beru to tak, že každý má svou hladinu existenčního minima a jedině to co vydělá nad tuto hladinu je schopen uspořit. Mohu tedy pracovat za nižší mzdu, ale pak tím ohrožuji svou budoucnost, protože se může snadno stát že přijdu o svůj finanční polštář ve formě úspor nastane-li nějaká krize.
Někdo si teď možná se zájmem přečte, jak se vyvíjela má vlastní finanční situace během posledních dvanácti let a jak s tím souvisí moje představa o minimální mzdě.
Při nedávno zmíněném pohovoru jsme mimo jiné semleli i záměr firmy přejít z reiserfs na ext4. Osobně jsem byl překvapen tím, proč by to někdo vůbec dělal? Pochopitelné je to pro mne tam, kde je primárním souborovým systémem ext3, ale proč přecházet z osvědčeného reiserfs na vývojový ext4?
Před chvíli se v bedně mihnul šotek, jak Václav Klaus obdržel unikátní plnící pero od zástupce fy. KOH-I-NOR p. Břízy. Údajně jich je vyrobeno 10 a mají založit krásnou tradici obdarovávání hlavy státu.
Okamžitě se mi vybavila reportáž také o firmě KOH-I-NOOR, jejíž zástupci však odmítají dostát rozhodnutí soudu a vrátit restituentce této firmy to, co jim naprosto protiprávně stát po listopadu prodal. Ale jak správně uvedl freshmouse v diskuzi dole nejde o stejnou firmu.
Byl jsem na pohovoru. Vedl ho se mnou celkem sympatický mládenec. Ovšem při finanční nabídce 25 tis. jsem ho zabrzdil, s tím že mám svůj limit pod který jít nehodlám. A přes ev. zvýšení nabídky na 35 tis. nemá smysl v pohovoru dále pokračovat, protože bych bral takové zaměstnání jako pouhou přestupnou stanici.
Ubíjím čas. Ti co neví která bije, nad tím obvykle závistivě kroutí hlavou protože netuší jak děsná je otrava čekat na vhodnou chvíli, kdy je možné restartovat server a pak absolvovat pár horkých okamžiků, aby bylo možné pokračovat v práci. Ještě že je tady ten blog.